Ruční zbraně

Jednalo se o základní poboční zbraň důstojníků Rudé armády.

Ráže: 7,62 mm

Kapacita zásobníku: 8 ran

Tato opakovací puška tvořila základ výzbroje sovětské pěchoty. Upravenou variantu používali ostřelovači. Existovala také zkrácená verze pro jezdectvo se sklopným bodákem, tzv. karabina vz. 1944.

Ráže: 7,62 cm

Kapacita zásobníku: 5 ran

Opakovací puška tvořila základ výzbroje německých pozemních sil v obou světových válkách. Stala se předlohou pro pušky používané řadou meziválečných armád včetně československé.

Ráže: 7,92 mm

Kapacita zásobníku: 5 ran

Od roku 1940 tato pistole tvořila nejběžnější poboční zbraň důstojníků německých pozemních sil. Různé její modifikace byly velmi rozšířené až do 70. let.

Ráže: 9 mm

Kapacita zásobníku: 8 ran

Jednalo se o nejrozšířenější a nejznámější německý samopal, který svou konstrukcí navazoval na starší modely Hugo Schmeissera, jež německá armáda používala již před válkou. K jeho přednostem patřila skladná konstrukce.

Ráže: 9 mm

Kapacita zásobníku: 32 ran

Jeden z nejznámějších sovětských samopalů, který vynikal svou bytelností a odolností. Ukořistěných exemplářů si vysoce cenili i němečtí vojáci. Zbraň se mohla používat s podlouhlým nebo bubnovým zásobníkem.

Ráže: 7,62 mm

Kapacita zásobníku: 72 ran (bubnový zásobník)

Německá automatická karabina byla předchůdcem moderních útočných pušek. Šlo o jednu z nejmodernějších ručních zbraní druhé světové války, která se k frontovým útvarům dostala ve větším množství až v závěru konfliktu.

Ráže: 7,92 mm

Kapacita zásobníku: 30 ran

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde