Soutěž základních škol o nejatraktivnější a nejzajímavější projektové dny zaměřené na 70. výročí osvobození Ostravy, kterou vyhlásilo město Ostrava, zná své vítěze.

Třetí místo v tomto klání získala třída 7. A ze ZŠ Provaznická a Hrabůvce, druhé třída 6.B z ZŠ Klegova, rovněž z Hrabůvky, první místo a netradiční odměnu ve formě prohlídky historické vojenské techniky při celoměstských oslavách 30. dubna na Masarykově náměstí pak 9. třída ZŠ Bohumínská ve Slezské Ostravě.

Ceny jim předal ve čtvrtek 30. dubna při zahájení kulturního programu na Masarykově náměstí primátor Ostravy Tomáš Macura. „Hlavní myšlenkou letošních oslav osvobození je heslo Ostrava nezapomíná. Abychom opravdu nezapomněli, musíme předávat vzkaz, message, mladým generacím,“ uvedl před předáním cen.

Celkem se do soutěže přihlásilo jednadvacet ostravských škol. Soutěžily jednotlivé třídy a kritériem hodnocení byla atraktivita a různorodost realizovaných aktivit a jejich fotodokumentace. Hlavní hodnota soutěže spočívala v programu, který děti absolvovaly. Například žáci z vítězného třídního kolektivu besedovali s členy Československé obce legionářské, navštívili Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky a Památník 2. světové války v Hrabyni. Opravdovou školou života pro ně pak byla exkurze do Koncentračního tábora v Osvětimi.

„Pocit je to samozřejmě krásný, jsme rádi, že jsme vyhráli,“ glosoval vítězství své třídy ředitel ZŠ Bohumínská Marek Sládeček. „Naše škola byla v tomhle velmi aktivní, jednotlivé akce jsme pořádali už od září minulého roku. Byla to hlavně iniciativa pedagogického sboru a našich žáků. Moje role v tom byla velmi malá, já jsem jenom pohlídal, aby zafungovaly všechny formality, abychom se dostali do skupiny těch zúčastněných škol,“ dodal.

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde