Předměty z vybavení tanku T-34 Mikuláše Končického, velitele tanku v sestavě 1. čs. samostatné tankové brigády v SSSR podílející se před 70 lety na osvobození Moravské Ostravy, dobové řády a vyznamenání a jako třešnička na dortu maršálská uniforma A. I. Jeremenka, velitele 4. ukrajinského frontu, který se proslavil při realizaci ostravsko-opavské operace.

To jsou jen některé taháky výstavy s názvem I pro muzeum válka skončila, která bude otevřena v Ostravském muzeum od 15. dubna do 30. května, souběžně s výstavou Dobojováno!!! ve foyer Nové radnice. Obě výstavy pořádané za podpory města mají i společný katalog. Výstava nabídne spoustu více či méně známých dobových fotografií, ale také dokumenty a další exponáty, které přibližují válečnou historii samotného Ostravského muzea. Bohužel i ono vlivem války utrpělo. O stavu muzea po 30. dubnu 1945 bude vypovídat například kopie přihlášky válečných škod.

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde